مرجع اخبار رسمي مرجع اخبار رسمي .

مرجع اخبار رسمي

پيوستن به پالرمو و «CFT» راه دور زدن تحريم‌ها را مي‌بند

آنكارا: بايد به گستاخي‌هاي اسرائيل پاسخ داد
اخبار اجتماعي پايشگر- وزير خارجه تركيه در خصوص حمله نظاميان رژيم صهيونيستي به مسجد الاقصي گفت كه «بايد به اقدامات گستاخانه اين رژيم واكنش نشان داد.»

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، «مولود چاووش‌اوغلو» وزير خارجه تركيه در سخناني در آنتاليا در رابطه به يورش نظاميان رژيم صهيونيستي به مسجدالاقصي گفت كه «بايد در برابر اقدامات متهورانه و گستاخانه اسرائيل ايستاد».
چاووش‌اوغلو افزود: «نمي‌توانيم در قبال حمله به مقدسات بي‌تفاوت بود و به اعتقاد من همه كشورهاي جهان بايد به آن واكنش نشان دهند».
وزير خارجه تركيه اظهار داشت كه «متاسفانه تجاوزات اسرائيل امروز با تشويق و حمايت آمريكا افزايش پيدا كرده است. ما همواره از آرمان‌هاي مقدس و ملي خود دفاع مي‌كنيم».
يك افسر صهيونيست حدود دو هفته گذشته با كفش وارد مصلاي باب الرحمه در مسجد الأقصي شده بود تا به اين مكان مقدس اهانت كند.
اقدام اين افسر نظامي رژيم اشغالگر قدس با اعتراض گسترده كاربران شبكه‌هاي اجتماعي روبه‌رو شده است.
طبق اين گزارش، اين نظامي رژيم صهيونيستي گفته است كه مكان مذكور مصلا نيست و هيچ‌ چيزي وجود ندارد كه مانع راه رفتن وي در اين مكان شود.

مرجع اخبار رسمي
نظامي اسرائيلي در اين ويدئو نسبت به انجام اقدام وقيحانه خود خوشحال به نظر مي‌رسد و قصد تحريك نمازگزاران فلسطيني در مصلاي باب الرحمه را دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۰:۰۳ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

تور كيش يا تور مشهد

انتخاب مقصد سفر براي افرادي كه دوست دارند از تعطيلات خود براي يك سفر مناسب استفاده كنند  هميشه كار ساده اي نيست .

 

براي نمونه مسافران زيادي وجود دارند كه براي يك سفر داخلي خوب بين انتخاب تور كيش و يا تور مشهد ترديد دارند .

از اين رو در اين مقاله سعي ميكنيم برخي از ويژگي هاي اين دو مقصد را بررسي نماييم تا كار براي انتخاب اين دسته از مسافرين كمي ساده تر گردد

 ØªÙˆØ± کیش

برخي از جاذبه هاي كيش : 

باغ وحش پارك آهوان جزيره كيش

اين باغ وحش زيبا يكي از جاذبه هاي گردشگري اين جزيره به شمار مي رود. حيوانات مختلفي از قبيل شير، روباه، آهو، شغال، ميمون هاي سنجابي، گوزن و اسب و ... در اين پارك نگهداري مي شوند. يكي از جاذبه هاي اين باغ حش، وجود آهواني است  كه آزادانه در اينجا زندگي مي كنند. هم چنين قطاري در اين پارك قرار دارد كه گردشگران و مسافران تور كيش را به نقاط مختلف اين بوستان زيبا مي برد. ديدن آهوان آزاد و فضاي سرسبز و زيباي اين باغ وحش آرامش خاصي به بازديدكنندگان مي دهد. . ضمنا اگرشما  نگران هزينه هاي سفر خود از جمله هزينه هاي بليط كيش  و رزرو هتل هستيد پيشنهاد خوب اين است كه از تورهاي لحظه آخري استفاده نماييد . تور لحظه آخري كيش  معمولا اندكي زماني پيش از پرواز توسط آژانسهاي مسافرتي ارائه ميشود و نكته جالب اينكه گاهي قيمت اين تورها 50 در صد پايينتر از قيمت حالت عادي است .

كشتي يوناني

مالكيت اين كشتي به ايران، يونان و انگلستان مربوط مي شود و اواسط سال 1345 به گل نشسته است. اين كشتي اسامي مختلفي داشته و يكي از اسامي خارجي آن امپاير تروپت و از اسامي ايراني مي توان كوروش پارسي و همدان را نام برد. در زماني كه اين كشتي به گل نشست، تلاش زيادي براي كشيدن آن كردند ولي موفق نشدند پس تصميم گرفتند كه كشتي را رها كنند. هنوز علت به گل  نشستن اين كشتي مشخص نيست. اين كشتي بزرگ متاسفانه بر اثر گذشت زمان بسيار فرسوده شده است ولي هنوز يكي از جاذبه هاي جزيزه كيش به حساب مي آيد و سالانه گردشگران زيادي براي ديدن اين كشتي به جزيره كيش سفر مي كنند. شايد به واسطه همين ديدنيهاي بكر هم باشد كه خيلي از گردشگران داخلي تور كيش را به تورهاي مشابهي مانند تور دبي ترجيح ميدهند  ، ديدنيهايي مانند اين كشتي زيبا كه البته بايد براي نگهداري از آن بيشتر كوشيد .ديدن اين كشتي وسط درياي نيلگون خليج فارس زيباترين منظره را پديد مي آورد. اگر علاقه زيادي به عكاسي داريد، كشتي يوناني بهترين سوژه است، البته ممكن است در سايت ها عكس هايي از داخل كشتي ديده باشيد ولي شما به هيچ وجه نمي توانيد به آنجا برويد و اين عكس ها توسط غواصان حرفه ايي گرفته شده است. پيشنهاد مي كنم هنگام غروب آفتاب به كشتي يوناني برويد تا شاهد زيباترين مناظر در طول عمرتان باشيد. هم چنين  در كنار كشتي يوناني، تفريحاتي را براي گردشگران به وجود آورده اند مثلا مي توانيد با پرداخت هزينه، شتر سواري را در كنار ساحل تجربه كنيد، هم چنين وجود پارك ساحلي در نزديكي كشتي يوناني يك امتياز محسوب مي شود و مي توانيد علاوه بر گذراندن اوقات خوش در اين پارك ساحلي از ديدن كشتي يوناني لذت ببريد. پيشنهاد مي كنم تا دير نشده كشتي يوناني را ببينيد زيرا معلوم نيست كه تا چه مدت اين كشتي فرسوده بتواند دوام بياورد و هر لحظه ممكن است، غرق شود.

جزيره هندورابي

جزيره هندورابي در قرن نهم هجري در كنترل پرتغالي ها بوده و اين جزيره مركز فعاليت هاي بازرگاني و تاسيسات لشكري آنها واقع شده بود ولي امروزه فقط بخشي از ويرانه هاي دهكده پرتغالي و دژ دفاعيشان باقي مانده است. اين جزيره يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش به شمار مي رود. جمعيت اين جزيره  بسيار كم و 191 نفر است و سن اكثر افراد بومي بالاي 40 سال است و تجارت آنها ماهيگري است. چند سال پيش حتي امكانات رفاهي مانند آب آشاميدني و برق نداشتند ولي خوشبختانه چند سالي است كه دولت آب و برق در اختيار آنها قرار داده و حتي خاك اين منطقه حاصلخير نبوده و خاك مناسب براي رشد گياهان از شهر هاي ديگر به اين جزيره آورده شده است. تير ماه سال گذشته بندر و فرودگاه هندورابي تاسيس شده است. براي رفت و آمد به اين جزيره هم مسير دريايي و هم مسير هوايي وجود دارد كه البته فعلا مسير دريايي مورد استفاده قرار مي گيرد. از آثار باستاني اين جزيره، يك روستاي تخريب شده به نام الدورات و الصرات  را مي توان نام برد.  ابتدا بوميان  براي بازديد كردن گردشگران از جزيره مقاومت نشان مي دادند و حتي اطراف منطقه ديوار بتوني كشيده بودند ولي خوشبختانه به دليل اينكه دولت امكانات رفاهي در اختيار آنها قرار داد، بلاخره بوميان اجازه بازديد از جزيره را دادند ولي ممكن است اگر به بازديد اين جزيره برويد، آنها در خانه هايشان بمانند. اين منطقه بكر است و هيچ ساخت و سازي درون آن انجام نشده تا بافت جزيره حفظ شود ولي فقط براي گردشگران، رستوران و 3 نوع چادر ايراني، عربي و ايتاليايي در نظر گرفته شده است كه بازديدكنندگان مي توانند شب را در اين چادر ها سپري كنند. حتما به رستوران اين جزيره برويد و از منوي غذايي، غذاي مخصوص جزيره كه ماهي قطب نام دارد را سفارش بدهيد. اين غذا بسيار خوشمزه است و به شيوه سنتي بوميان اين منطقه درست شده است. در اين جزيره فقط يك مدرسه وجود دارد كه تا مقطع ابتدايي است و اگر بوميان قصد ادامه تحصيل داشته باشند بايد از جزيره خارج شوند. احتمالا تا سال آينده امكانات تفريحي شامل جت اسكي، قايق سواري و حتي غواصي به اين منطقه منتقل مي شود. در آينده  ممكن است تور كيش، شامل 4 روز جزيره كيش و 3 روز جزيره هندورابي شود. يكي از شگفتي هاي اين جزيره آب اين منطقه است كه از تميزترين و زلال ترين آب هاي جهان محسوب مي شود. خب اگه شما هم براي تعطيلات نوروز به فكر بازديد از اين جزيره رويايي افتاديد پيشنهاد ميكنيم همين الان بليط كيش نوروز را رزرو كنيد پيش از اينكه با نزديك شدن به تعطيلات  به قيمت ها افزايش بيابد.

شهر كاريز

شهر كاريز يكي از مكان هاي گردشگري و تاريخي جزيره كيش به شمار مي رود. مجمومه كاريز شامل مسيرهاي زيرزميني است كه براي هدايت آب ايجاد شده اند. در ابتدا اين شهر مورد توجه گردشگران نبود ولي به علت آب شيرين و هواي خنك مورد توجه سرمايه گذاران قرار گرفت و امروزه يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش محسوب مي شود. اين امكان در اين شهر وجود دارد كه بتوانيد در مسير آب حركت كنيد.

درخت لور

يكي از جاذبه هاي جزيره كيش درخت هميشه سبز لور است. اگر به روستاي حريره رفتيد، حتما اين درخت بزرگ را مشاهده مي كنيد. ظاهر عجيب و تنومند اين درخت توجه گردشگران را به خود جلب كرده است. ريشه هاي زياد اين درخت ظاهري شگفت انگيز به آن داده است. بوميان اين جزيره اين درخت را مقدس ميدانند به همين دليل پارچه هايي را به درخت گره زدند تا آرزوهايشان برآورده شود. با اين همه زيبايي وجاذبه طبيعي همين الان براي رزرو آنلاين تور كيش دست به كار شويد .

آژانس مسافرتي چهارفصل  اين امكان رو براي شما فراهم ميكنه تا به راحتي بتونيد تور خودتون رو آنلاين رزرو كنيد .

تفريحات آبي

يكي از تفريحات جالب جزيره كيش جت اسكي است، مي توانيد با ده دقيقه آموزش يك جت اسكي كرايه كنيد و در درياي نيلگون خليج فارس ساعات خوشي را سپري كنيد. يكي ديگر از تفريحات لذت بخش پاراسل است، به اين صورت كه شما سوار بر چتر شده و توسط يك قايق كشيده مي شويد و به آسمان مي رويد و مي توانيد از بالا از مناظر اطراف لذت ببريد. تيوپ هايي هم  براي كرايه هست كه توسط يك قايق به سرعت كشيده مي شود كه هيجان واقعي را با آن تجربه  مي كنيد. اسكوتر دريايي كه از هيجان انگيز ترين تفريحات جزيره كيش محسوب مي شود كه با كمك مربي به عمق دريا مي رويد و از ديدن دنياي زير آب لذت ميبريد.

اما در مورد تور مشهد

كدام هتل ها بهترين انتخاب براي اقامت در مشهد هستند؟ قيمت هتل هاي مشهد در تعطيلات نوروز چگونه است ؟ با هواپيما سفر كنيم يا قطار؟ سفر با خودرو شخصي بهتر است يا خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي؟ اقامت در خانه هاي اجاره اي بهتر است يا رزرو هتل؟

تور مشهد

شور و شوق زيارت بارگاه منور امام رضا (ع) يكي از مهمترين دلايل انتخاب تور مشهد است؛ اما چه جاذبه ها و دلايل ديگري براي سفر مشهد وجود دارد؟ مراكز خريد، جاذبه هاي طبيعي، بناهاي تاريخي، پارك هاي تفريحي و پارك آبي و هتل لوكس و لاكچري، اين شهر را به يكي از مدرين ترين و پر بازديد ترين كلان شهر هاي ايران تبديل كرده است.

سفر با خودروي شخصي در تعطيلات نوروزي ويژگي هاي خاص خودش را دارد و هميشه خاطره ساز است ولي براي ساكنان شهر هايي كه فاصله زيادي با مشهد دارند قطعا سفر با هواپيما، قطار يا اتوبوس بهتر است زيرا مسافرت طولاني با خودرو شخصي ميتواند كمي خسته كننده باشد. اما خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي و سايت هاي رزرو آنلاين بليط هواپيما و هتل ميتواند هزينه هاي بيشتري داشته باشد ولي اگر توانايي پرداخت آن را داشته باشيد بهترين انتخاب است. بهترين هتل هاي مشهد هتل هاي مشهد به دو نوع هتل هاي لوكس و گران قيمت و هتل هاي معمولي ارزان قيمت دسته بندي مي شوند. از جمله هتل هاي لوكس و گران قيمت در شهر مشهد مي توان به هتل قصر طلايي، هتل مجلل درويشي، هتل ايران مشهد و... اشاره كرد. از هتل هاي ارزان قيمت جهت اقامت مسافران تور ارزان مشهد مي توان به هتل تهران، هتل رضا، هتل بارانا، هتل توكل، هتل فيروزه توس و... اشاره كرد. بهترين توصيه اين است كه براي بررسي قيمت تور مشهد به وب سايت آٓژانس مسافرتي چهارفصل chaharfasl.net مراجعه كنيد.

بهترين مراكز خريد مشهد

از نظر بسياري از مسافران مشهد بهترين فعاليت بعد از زيارت مرقد امام رضا، گشت و گذار در مراكز خريد مشهد و خريد سوغاتي و صنايع دستي است. مشهد مملو از بازار هاي قديمي و مراكز خريد مدرن است. از بهترين مراكز خريد مشهد مي توان به مركز خريد مشهد، مركز تجاري الماس شرق، مركز خريد آلمان، مشهد مال، مركز خريد خورشيد، مركز خريد كاسپين مد و... اشاره كرد.

مراكز تفريحي و گردشگري مشهد

قطعا حرم امام رضا (ع) مهم ترين جاذبه گردشگري و يكي از مراكز مذهبي مهم و پر بازديد در ايران است. اما مشهد جاذبه هاي تاريخي و گردشگري ديگري نيز دارد كه از مهم ترين ان ها مي توان به ارامگاه فردوسي و و نادر شاه اشاره كرد كه از مهم ترين ابنيه تاريخي مشهد هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۳۶:۳۱ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

تغييرات در سريال نوروزي شبكه ۳

تغييرات در سريال نوروزي شبكه ۳
اخبار فرهنگي هنري پايشگر- سريال «مرّ قانون» به كارگرداني محمدحسين لطيفي به «زوج يا فرد» تغيير نام داد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، مهران مهام تهيه كننده سريال تلويزيونيِ نوروز شبكه سه با عنوان «مرّ قانون» به كارگرداني محمدحسين لطيفي كه به «زوج يا فرد» تغيير نام داده است، گفت: اين روزها مشغول ضبط قسمت يازدهم سريال هستيم و تدوين همزمان صورت مي‌گيرد.

مهام عنوان كرد: فيلمنامه همزمان توسط اميرعباس پيام و مهدي روشن روان در حال نگارش است و گروه در لوكيشن‌هاي اصلي سريال در شمال شرق تهران مشغول تصويربرداري هستند.

اين روزها تصويربرداري در خانه آفاق با بازي مرجانه گلچين ادامه دارد و مهران غفوريان، يوسف تيموري، هدايت هاشمي، ناهيد مسلمي و … جلوي دوربين عليرضا نجف زاده هستند.

هدايت هاشمي، مرجانه گلچين، مهران غفوريان، يوسف تيموري، ناهيد مسلمي، شيدا خليق، مهشيد ناصري، آتيه جاويد، دلسا ملكي، مهران رجبي، كريم قرباني و … ديگر بازيگران اين مجموعه تلويزيوني هستند.

مرجع اخبار رسمي

ديگر عوامل اين سريال عبارتند از فرزام گل‌سفيدي مدير تصويربرداري، ايمان تقي‌بخش تصويربردار دوربين ۲، اميد الله‌وردي دستيار اول تصويربرداري، محمد زارعي، ابراهيم ميرزايي و حسين فرجي دستيار تصويربردار، مجتبي خادم زاده مدير برنامه‌ريزي، اميد شيرانگيز و مهدي توكلي دستيار كارگردان، ليلا مربي منشي صحنه، فرشيد احمدي مدير صدابرداري، علي ذوالفقاري صدابردار، فرهاد عزيزي فر طراح صحنه و لباس، ماندانا مرادقلي دستيار اول طراح لباس، سميه ابوطالبي دستيار لباس، سبا رجبي و مجتبي احمديان دستيار صحنه، رسول تقياني دستيار طراح، شهرام خلج طراح چهره‌پردازي، مهيار اعرج، شيده كردستاني و نعيم خلج مجري گريم، مهديه لطيفي عكاس، مجتبي احمدي مشاور رسانه‌اي، شاهپور دلدار مدير توليد، ياسر خزرائي مدير تداركات، مهدي افروخته، محسن شهرآئيني و بهنام مافي دستيار تداركات، حميد بخشي زاده مسئول هنروران، ايليا عزيزي‌فرد تصويربردار پشت صحنه، جواد عباسي جرتوده و رضا اسدي كجارستاني پذيرايي و ناصر بيات و حسين بيات آشپز.

 
 
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۹:۲۷ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

سناتور آمريكايي «مادورو» را تهديد كرد

سناتور آمريكايي «مادورو» را تهديد كرد
اخبار بين الملل پايشگر -سناتو جمهوريخواه ايالت فلوريدا آمريكا تهديد كرد چنانچه رئيس جمهوري قانوني ونزوئلا عليه اپوزيسيون اقدامي انجام دهد، با تبعات سختي مواجه خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، ماركو روبيو سناتور جمهوريخواه آمريكا، حين ديدار از مرز مشترك كلمبيا-ونزوئلا تهديد كرد چنانچه نيكلاس مادورو رئيس‌جمهوري قانوني ونزوئلا اقدامي عليه اپوزيسيون اين كشور انجام دهد، با تبعات سختي مواجه خواهد شد.

مرجع اخبار رسمي

البته روبيو از اظهارنظر درباره اينكه آيا با دخالت نظامي آمريكا در ونزوئلا مخالف است يا خير، طفره رفت.

اما وي مدعي شد چنانچه مادورو قصد زنداني كردن يا آسيب رساندن به خوان گوايدو رئيس جمهوري خودخوانده ونزوئلا را داشته باشد، آمريكا كنار نخواهد ايستاد.

روبيو در اين باره مدعي شد: خطوط قرمز مشخصي وجود دارد كه مادورو از آنها به خوبي آگاه است. تبعات گذشتن از اين خطوط، سخت و سريع خواهد بود.

گفتني است حدود يك ماه پيش، گوايدو كه رئيس كنگره ملي ونزوئلا است، با حمايت آمريكا مشروعيت مادورو را زير سوال برد و عنوان رياست جمهوري اين كشور آمريكاي لاتين را غصب كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۵:۰۶ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

تشكيل پرونده در دادسراي ويژه روحانيت براي اتفاقات اخير قم

سخنگوي قوه قضاييه گفت كه در رابطه با تجمع اخير برخي روحانيون در قم، در دادسراي ويژه روحانيت پرونده تشكيل شده است.

مرجع اخبار رسمي
 

پايشگر-سخنگوي قوه قضاييه گفت كه در رابطه با تجمع اخير برخي روحانيون در قم، در دادسراي ويژه روحانيت پرونده تشكيل شده است.

به گزارش پايشگر به نقل از ايسنا، حجت الاسلام غلامحسين محسني اژه‌اي در يكصد و سي امين نشست خبري ضمن تبريك فرا رسيدن عيد غدير گفت: اتفاقي در روزهاي گذشته در قم افتاد و در آنجا مطالبي گفته و شعارهايي داده شد و شعاري نوشته شد كه اين حرف محكوم و رد شد و قوه قضاييه هم اين موضوع را در دستور قرار داد و در دادسراي ويژه روحانيت پرونده تشكيل شد و دنبال موضوع است و سيستم اطلاعاتي هم قضيه را دنبال مي‌كند.

وي افزود: همانطور كه بارها بنده و غيره گفتيم ما در دستگاه قضايي قضات زحمت كش و تعدادي كه در تهران و بعضا در شهرستان‌ها مي‌بينم داريم و از آنها خجالت مي‌كشم از سنگيني و استرسي كه آنها در كار دارند. اما افراد معدودي هستند كه دچار فساد مي شوند اعم از مالي و اخلاقي و … و كساني كه محكوم مي شوند و سلب صلاحيت مي شوند را معرفي مي كنيم. البته مدتي هشدار مي دهيم و اگر اصلاح نشدند و حكمشان قطعي شد آنها را اعلام مي‌كنم.

اعلام نام دو قاضي كه به جرم فساد اخلاقي و مالي سلب صلاحيت شدند

محسني اژه‌اي تصريح كرد: يكي دو نفر حكمشان قطعي شدند كه آنها را اعلام مي‌كنم. يكي رييس شعبه ۱۰۵ دادگاه كيفري دو اصفهان به نام محمود سعادت فرزند حسينعلي به اتهام فساد اخلاقي پرونده‌اش مطرح و به سلب صلاحيت قضايي و انفصال دايم از شغل قضايي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۴:۱۷ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

كاركنان و بازنشستگان قوه قضاييه،بيمه گذاران جديد طرح “مهر دانا”

كاركنان و بازنشستگان قوه قضاييه به طرح مهر دانا پيوستند.مهر دانا طرح جديد بيمه داناست كه براي تهيه بيمه نامه هاي ثالث،بدنه و آتش سوزي، متقاضيان را با اعطاي تسهيلات بانكي ياري مي كند.
 

كاركنان و بازنشستگان قوه قضاييه،بيمه گذاران جديد طرح “مهر دانا”

پايگاه خبري تحليلي
 

اخبار بانك و بيمه پايشگر-كاركنان و بازنشستگان قوه قضاييه به طرح مهر دانا پيوستند.مهر دانا طرح جديد بيمه داناست كه براي تهيه بيمه نامه هاي ثالث،بدنه و آتش سوزي، متقاضيان را با اعطاي تسهيلات بانكي ياري مي كند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پايشگر،تفاهم نامه پرداخت تسهيلات پوشش‌هاي بيمه‌اي مورد درخواست شاغلين و بازنشستگان قوه قضاييه در قالب طرح مهر دانا امروز بين بيمه دانا، قوه قضاييه و بانك قرض الحسنه مهر ايران منعقد شد.

دكتر ابراهيم كاردگر نايب رئيس هيئت مديره و مدير عامل بيمه دانا در اين مراسم گفت: طرح مهر دانا در راستاي تفاهم با بانك قرض الحسنه مهر ايران اقدام منحصر به فردي است كه در راستاي پيام مقام معظم رهبري در گام دوم انقلاب انجام مي‌شود و ما دنبال ايجاد تمدن نوين اسلامي هستيم.

مرجع اخبار رسمي

وي افزود: ما با ابزار نظام سرمايه داري نمي‌توانيم تمدن نوين اسلامي ايجاد كنيم بلكه بايد با ابزار اسلامي به اين هدف برسيم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۰۲:۳۳ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

چند مي گيري توي صف بايستي؟

۱۵۱ ميليارد ريال براي جبران خسارت سيل اختصاص يافت
اخبار اجتماعي پايشگر- سخنگوي وزارت كشور اعلام كرد: ۱۵۱ ميليارد ريال با تصويب هيات وزيران به استان هاي اردبيل و چهارمحال و بختياري به منظور جبران خسارت و بازسازي واحدهاي مسكوني خسارت ديده ناشي از سيل و اجراي پروژه هاي پيشگيرانه اختصاص يافت.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، «سيدسلمان ساماني» امروز- دوشنبه- از اختصاص بيش از ۱۱۴ ميليارد ريال به استان چهارمحال و بختياري با پيشنهاد وزارت كشور به منظور جبران خسارت و بازسازي واحدهاي مسكوني خسارت ديده ناشي از سيل و اجراي پروژه هاي پيشگيرانه با تصويب هيات وزيران خبر داد.

مرجع اخبار رسمي

وي اظهار داشت: پيرو تصويب اين پيشنهاد وزارت كشور، اعتباري بالغ بر ۱۰۲ ميليارد و ۳۶۰ ميليون ريال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشكيل سازمان مديريت بحران كشور در اختيار دستگاه‌هاي اجرايي قرار مي گيرد.

سخنگوي وزارت كشور خاطرنشان كرد: همچنين پيرو اين مصوبه دولت، مبلغ ۱۱ ميليارد و ۸۰۰ ميليون ريال تسهيلات بانكي ارزان قيمت توسط بانك مركزي از طريق بانك هاي عامل با معرفي استانداري چهارمحال و بختياري بين آسيب ديدگان ناشي از سيل و آبگرفتگي پرداخت مي‌شود.

ساماني همچنين از تصويب ديگر پيشنهاد وزارت كشور مبني بر اختصاص ۳۷ ميليارد ريال به استان اردبيل براي جبران خسارت و بازسازي ساختمان ها و تاسيسات زيربنايي خسارت ديده ناشي از وقوع طوفان و فرونشست زمين و سيلاب هاي فصلي خبر داد.

وي تصريح كرد: طبق مصوبه هيأت وزيران اعتباري بالغ بر ۳۰ ميليارد و ۳۵۰ ميليون ريال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشكيل سازمان مديريت بحران كشور در اختيار دستگاه اجرايي قرار مي گيرد.

سخنگوي وزارت كشور يادآور شد: همچنين پيرو اين مصوبه دولت، مبلغ هفت ميليارد و ۲۵۰ ميليون ريال تسهيلات بانكي ارزان‌قيمت توسط بانك مركزي از طريق بانك هاي عامل با معرفي استانداري اردبيل بين آسيب ديدگان ناشي از وقوع طوفان و فرونشست زمين و سيلاب پرداخت مي‌شود.

ساماني خاطرنشان كرد: اين مصوبه هيأت وزيران جهت اجرا به وزارت كشور، وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازي، سازمان برنامه و بودجه و بانك مركزي ابلاغ شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۲:۵۸ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

انتقاد ايران از تحريم هواپيمايي ماهان/ حمايت برلين از برجام

انتقاد ايران از تحريم هواپيمايي ماهان/ حمايت برلين از برجام
اخبار سياسي پايشگر- معاون سياسي وزير خارجه ايران در ديدار با مديركل منطقه‌اي وزارت خارجه آلمان ضمن انتقاد از تحريم هواپيمايي ماهان از سوي برلين، خواهان اقدام عملي در اجراي تعهدات برجامي اروپا شد.

مرجع اخبار رسمي

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، «فليپ اكرمان» مديركل منطقه‌اي وزارت امور خارجه آلمان كه در چارچوب مشورت‌هاي سياسي به تهران سفر كرده است، عصر امروز با سيد عباس عراقچي معاون سياسي وزارت امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

آكرمان در اين ديدار ضمن اشاره به اهميت برجام به عنوان نشانه‌اي از موفقيت ديپلماسي و همچنين انتقاد از تصميم آمريكا براي خروج از برجام، اراده كشورش براي ادامه حمايت از توافق هسته‌اي را مورد تاكيد قرار داد.

وي درخصوص تشكيل سازوكار مالي اينستكس اظهار داشت: علاقه مندي شركت‌ها براي كار با ايران بعد از تشكيل سازوكار جديد بيشتر شده و تلاش براي اجرايي كردن آن در اولويت برلين قرار دارد.

معاون سياسي وزير خارجه ايران نيز تصريح كرد: تنها وجود اراده سياسي براي حفظ برجام كافي نيست و اروپا بايد براي حفظ آن اقدامات عملي انجام دهد و هزينه بپردازد.

عراقچي با اشاره به مواضع سياسي كشورهاي اروپايي براي حفظ برجام و همچنين اقدام اخير سه كشور آلمان، فرانسه و انگليس در ايجاد اينستكس، از طولاني شدن فرآيند تشكيل سازوكار انتقاد كرده و خاطرنشان كرد: گام اخير تنها بخشي از تعهدات طرف مقابل در اجراي برجام بوده و انتظار مي‌رود طرف اروپايي براي نتايج عملي و ملموس برجام و عملياتي شدن هر چه سريع‌تر اينستكس تلاش جدي تري به عمل آورد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۳۵:۱۹ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

برگزاري مراسم اختتاميه تئاتر فجر با درخشش معتمدآريا،رضا بابك و رويا تيموريان

مراسم اختتاميه سي و هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر با معرفي برگزيدگان بخش هاي مختلف امشب در تالار وحدت برگزار شد.
 

برگزاري مراسم اختتاميه تئاتر فجر با درخشش معتمدآريا،رضا بابك و رويا تيموريان
اخبار فرهنگي و هنري پايشگر- مراسم اختتاميه سي و هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر با معرفي برگزيدگان بخش هاي مختلف امشب در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر به نقل از مهر، آيين اختتاميه سي و هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر عصر امروز شنبه ۴ اسفند ماه با حضور سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد، نادر برهاني مرند دبير جشنواره، سيدمجتبي حسيني معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، شهرام كرمي مدير كل هنرهاي نمايشي و تعدادي از هنرمندان تئاتر كشور در تالار وحدت برگزار شد.

اين مراسم با اجراي اميرحسين مدرس همراه بود. برگزيدگان بخش هاي مختلف جشنواره از اين قرار هستند.

بخش پوستر:

رتبه سوم: محمد افشار براي طراحي پوستر «ال كلاسيكو»

رتبه دوم: مهدي رايگاني براي طراحي پوستر «طعم سگ»

رتبه اول: مرتضي فرحناك براي طراحي پوستر «گامي در بهشت، گامي در دوزخ»

بخش عكس:

رتبه سوم: شيوا خدابخش براي عكاسي از نمايش «ماراساد»

رتبه دوم: كيارش مسيبي براي عكاسي از نمايش «تئاتر»

رتبه اول: ليلي صديق براي عكاسي از نمايش «مالي سوييني»

بخش مسابقه نمايشنامه نويسي:

رتبه سوم: به صورت مشترك به سارا الهيان براي نمايشنامه «پريزاد» و زهره شفيعي براي نمايشنامه «ميرزياس»

رتبه دوم: مسعود محمدي قنبرلو براي نمايشنامه «چند روايت از چند زندگي مرتبط»

رتبه اول: ليلي عاج براي نمايشنامه «سالي كه دو بار پاييز شد»

برگزيدگان بخش به علاوه فجر

تماشاخانه «مكتب تهران»، تماشاخانه «دا» و عمارت «نوفل لوشاتو»

در ادامه اين مراسم بعد از پخش كليپي از خانواده سرهنگ پاسدار شهيد اميد فرخي زنگنه كه از شهداي حادثه تروريستي اهواز بوده است، با حضور عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيد مجتبي حسيني معاون هنري وزير و سيد مهدي بهداروند تجليل شد.

جايزه بخش دفاع مقدس

مرجع اخبار رسمي

قدرداني از نمايش هاي «خنكاي ختم خاطره» حميدرضا آذرنگ و «عند از مطالبه» سامان خليليان

جايزه شركت مترو به عنوان يكي از حاميان جشنواره سي و هفتم تئاتر فجر

قدرداني از «خنكاي ختم خاطره» حميدرضا آذرنگ و «از خط زرد فاصله بگيريد» رضا رشادت

تجليل از ۴ هنرمند تئاتر

در اين بخش از مراسم با حضور سيد عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيد مجتبي حسيني معاون هنري وزير ارشاد، شهرام كرمي مديركل هنرهاي نمايشي و نادر برهاني مرند دبير سي و هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر از رضا بابك، هوشنگ توكلي، رويا تيموريان و محمد امير ياراحمدي تجليل شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۰:۵۸ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

تحقق آرزوي ۲۰ ساله سينماي ايران

پايشگر- با بازديد رئيس سازمان امور سينمايي و سمعي و بصري، فاز اول ساختمان جديد فيلمخانه ملي ايران و مركز اسناد و آثار تصويري كشور به بهره‌برداري رسيد.به گزارش پايشگر، با بازديد رئيس سازمان امور سينمايي و سمعي و بصري، فاز اول ساختمان جديد فيلمخانه ملي ايران و مركز اسناد و آثار تصويري كشور به بهره برداري رسيد.

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري تحليلي

در اين ديدار كه با برپايي جلسه شوراي معاونان و مديران سازمان سينمايي همراه بود، محمدمهدي حيدريان در سخناني با بيان اينكه فيلمخانه ملي مركز اصلي نگهداري اسناد تصويري و سينمايي كشور است،گفت: اهتمام به غني كردن فيلمخانه بايد به يك عادت و افتخار تبديل شود و ما هم لازم است به گونه‌اي حركت كنيم تا اين شوق در همه ايجاد شود.

وي با تاكيد بر همراهي بخش‌هاي مختلف سينما و صنعت تصوير به ويژه فيلم كوتاه و مستند با فيلمخانه ملي تاكيد كرد: هرچه پيش‌تر مي‌رويم، نياز به فيلمخانه و اين گنجينه بيشتر مي‌شود و از نظر رواني، هويتي و آموزشي رجوع به اين فضا افزايش پيدا خواهد كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۵:۲۵ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)