مرجع اخبار رسمی مرجع اخبار رسمی .

مرجع اخبار رسمی

یک مذاکره از محمدرضا داورزنی

یک مذاکره از محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوان ها منجر شد تا این زمزمه راه و روش بیفتد که کشتی پهلوانی دوباره به تحت گروه ورزش زورخانه‌ای برمی‌گردد . خبری که واکنش‌های متعددی را در پی داشته و اکنون به انواع گوناگونی این خبر محاسبه می‌گردد . بخش اعظمی معتقد هستند که الان نباید در رابطه رجوع کشتی پهلوانی به ورزش زورخانه‌ای تصمیم‌گیری شود . بایستی همه در انتظار بمانند تا رییس تعیین شود و آنگاه رییس فدراسیون کشتی درباره آن تصمیم‌گیری کند .
هر چند که یک سوال مدت‌های زیادی هست در ذهن علاقه‌مندان به ورزش وجود داشته که ورود کشتی پهلوانی به تحت تیم فدراسیون کشتی چه سودی برای این فن داشت؟

مرجع اخبار رسمی
یکی از مهمترین انتقادات به کارایی پیامبر خادم در فدراسیون کشتی این بود که بی‌جهت این فدراسیون را نامرتب کرده بود . فرستاده خادم بیش از ۱۰ حرفه جدید را تحت نظر فدراسیون کشتی سازمان می کرد در حالی‌که هیچوقت دلیل مشخصی نیز برای آن وجود نداشت و همین سبب ساز شد تا هزینه‌های متعددی صرف رسیدگی به این رشته‌ها شود . از کشتی پهلوانی گرفته تا ساحلی، کلاسیک، کشتی سنتی (ترکمن گورش، آلیش و با کمربند) گراپلینگ و تعدادی رشته دیگر همه ذیل لحاظ فدراسیون کشتی در این سالیان عمل می‌کردند .

 

رشته‌هایی که هزینه‌های سنگینی را به خویش اختصاص دادند و همیشه این سوال را به وجود آوردند که چرا بایستی فدراسیون کشتی همانند یک پدرخوانده سرپرستی هر ورزشی که روی زمین باقیمانده بود را برعهده بگیرد؟ این مهمترین اختلال زمان مدیریت پیامبر خادم در دوران حضورش در فدراسیون کشتی بود .
با این‌حال مدام این جوابیه از سوی فدراسیون رسول خادم منتشر میشد که اتحادیه جهانی خواستار این مسئله میباشد البته حال حاضر کسی است که سوال نماید در یک سال اخیر که گراپلینگ به تحت تیم فدراسیون ورزش‌های رزمی الحاق شده، اتحادیه جهانی تا‌کنون این سوال را پرسیده که چرا این رشته از ذیل مجموعه فدراسیون کشتی بیرون شده است؟


حال نوبت به کشتی پهلوانی رسیده که به جای قبلی خویش برگردد؛ به فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی . در دوره رئیس فرهاد طلوع‌کیان در فدراسیون زورخانه‌ای وی تفاهمنامه‌ای را با نبی خادم امضا کرد که مسابقات کشتی پهلوانی با همکاری فدراسیون کشتی برگزار شود .
کاری جدید و نو که سپس از سالیان بیحرکتی در کشتی پهلوانی مسیر جدیدی را پیش روی این رشته قرار می‌داد که اتفاقا برنامه‌های خیر نیز در سال‌های اخیر اجرا شد اما بعد از جدایی طلوع‌کیان از فدراسیون زورخانه‌ای و ورود مدیر جدید، جوهری بارها به‌عنوان رییس فدراسیون ادعای رجوع کشتی پهلوانی به ورزش زورخانه‌ای را مطرح کرد ولی هرگز نیز پاسخ این سوال را نداد که ورزش زورخانه‌ای در بقیه رشته‌هایش چه کرده که اکنون به دنبال بازگرداندن کشتی پهلوانی است؟ بسیاری از برنامه‌ها در روزنگار این فدراسیون بلاتکلیف می باشند اما آنان دعوای کشتی پهلوانی را دارند!


برچسب: مرجع اخبار رسمی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۰:۵۵ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)