مرجع اخبار رسمی مرجع اخبار رسمی .

مرجع اخبار رسمی

وقتی پوشاک ایرانی با برچسب خارجی به فروش می‌رسد

اخبار بازار پایشگر-تولید و عرضه کافی پوشاک، فرصتی ویژه برای سودآوری و اشتغالزایی در کشور به شمار می‌رود که متأسفانه در سایه پدیده قاچاق فرصت‌های بسیاری در این بخش از دست رفته است.
 

وقتی پوشاک ایرانی با برچسب خارجی به فروش می‌رسد
اخبار بازار پایشگر-تولید و عرضه کافی پوشاک، فرصتی ویژه برای سودآوری و اشتغالزایی در کشور به شمار می‌رود که متأسفانه در سایه پدیده قاچاق فرصت‌های بسیاری در این بخش از دست رفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، پوشاک از نمونه اقلام و محصولاتی به شمار می‌رود که در زمره کالا‌های اساسی جامعه قابل تعریف است، تعریفی که از دیرباز از این ماهیت برخوردار بوده است.

طبعا این ویژگی باعث می‌شود ضریب تقاضا برای خرید و تهیه پوشاک به‌صورت بالقوه در جامعه جاری باشد و قاعدتا در چنین شرایطی، تولید و عرضه پوشاک و فعالیت در این حوزه از سودآوری، گردش مالی و همچنین فرصت‌های اشتغالزایی متعددی برخوردار خواهد بود.

کشور ایران با جمعیت ۸۰ میلیون نفری، بستری مناسب برای فعالیت در این صنعت محسوب می‌شود و در صورت توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر این فعالیت، می‌توان نسبت به تهیه و تامین پوشاک مورد نیاز کشور‌های منطقه و همجوار، تدابیر و تمهیدات هر چه بیشتری را اتخاذ کرد.

در این میان، علی‌رغم فرصت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه و متنوع این صنعت، (که رونق آن به شکوفایی صنعت نساجی کشور به عنوان یکی از صنایع قدیمی و کهن این مرز و بوم خواهد انجامید)، واردات پوشاک خارجی از آن سوی مرز‌ها به‌صورت مجاز و غیر مجاز، شرایط دشواری را برای فعالان این حوزه ایجاد کرده است.

با یک بررسی میدانی شاهد انبوهی از البسه خارجی در ویترین فروشگاه‌های عرضه کننده پوشاک در اقصی نقاط کشور خواهیم بود و در واقع امر، یکی از معضلات اصلی محصولات خارجی، و قاچاق آن، متوجه این صنعت استراتژیک، مهم و حیاتی است.

صنعت نساجی و پوشاک از ریسندگی تا رنگرزی، تولید پارچه و دوخت لباس و زنجیره توزیع، به مثابه حلقه‌های به هم پیوسته بسترساز فرصت‌های شغلی بی شماری است که با حمایت و پشتیابنی همه جانبه و فراگیر از آن، می‌توان بسیاری از خلاء‌های مرتبط با بیکاری را با اتکای به این صنعت مرتفع کرد، اما چه سود که در اثر برخی غفلت‌ها، کم توجهی‌ها و بعضا سوءمدیریت‌ها، این فرصت‌ها به تهدیدی جدی برای اقتصاد و حتی فرهنگ کشور تبدیل شده است.

در دوران معاصر، به موازات صادرات کالا از کشور مبدأ به مقصد، برخی از اهداف و مقاصد فرهنگی کشور‌های تولیدکننده به بازار کشور‌های هدف عرضه می‌شود و امروز مصداق بارز این ادعا را می‌توان در البسه‌هایی جستجو کرد که هیچ سنخیت و انطباقی با معیار‌ها و ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی ایرانی و اسلامی ندارد و متأسفانه به دلیل هجمه فرهنگی غرب از یکسو و کم کاری و بعضا ضعف برخی دستگاه‌های فرهنگی فعال در داخل کشور، شاهد پوشش‌های گوناگونی در میان جوانان این مرز و بوم هستیم که اساسا بیشتر معرف فرهنگ غربی و غیر اسلامی است.

فارغ از ابعاد فرهنگی این پدیده که واکاوی و تبیین آن در این مجال و در ذیل این گزارش که با محوریت اقتصادی تنظیم می‌شود نمی‌گنجد، می‌باید به این موضوع خطیر به‌صورتی ویژه توجه هر چه بیشتری لحاظ شود که قطعا غفلت به از آن، می‌تواند تبعات و پیامد‌های ناخوشایندی را از حیث اجتماعی و فرهنگی به همراه داشته باشد.

اشتغال ۵۰۰ هزاری نفر در صنعت پوشاک ایران/ گردش مالی ۱۵۰۰ میلیارد دلاری منسوجات و البسه در جهان
بنابر آمار و گزارش‌های منعکس شده از سوی انجمن نساجی و پوشاک ایران، نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در ایران، در حوزه البسه و پوشاک مشغول به فعالیت هستند.

در ادامه این گزارش، ارزش بازار این صنعت در کشور، حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد دلار برآورد شده که به واقع با میزان نیروی کار اشاره شده حدود ۴۰ درصد از پوشاک مورد نیاز کشور تأمین می‌شود و طبیعتا با این اوصاف، ۶۰ درصد از ظرفیت بازار مذکور در کشور خالی است که بدون تردید این خلأ، با البسه و پوشاک خارجی و قاچاق پر می‌شود.

این در شرایطی است که در صورت پر کردن این خلأ با تکیه بر تولید داخلی، علاوه بر توسعه فرصت‌های شغلی، ارز آوری قابل توجهی برای این مرز و بوم به ارمغان خواهد آمد و به واقع از محل همین فعالیت می‌توان بسیاری از نارسایی‌ها و مشکلات اقتصادی کشور را رفع و دفع کرد.

بنابر اعلام گزارش سازمان تجارت جهانی، ضریب گردش مالی صنعت منسوجات و پوشاک در جهان حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است و سهم ارزآوری این صنعت نیز در کشور‌هایی همچون ترکیه، چین، هند، اندونزی و ویتنام بالغ بر ۲۰ درصد است و این سهم برای کشور‌هایی همچون بنگلادش، پاکستان، کامبوج و سریلانکا تا ۵۰ درصد و بعضا ۷۵ تا ۸۰ درصد نیز تخمین زده می‌شود.

مجموع این اعداد و ارقام گواهی است بر فرصت‌های ارزنده و ویژه این صنعت، که قاعدتا برای کشور‌هایی که سودای توسعه اقتصادی را در سر می‌پرورانند، توجه به چنین ظرفیتی، امری حیاتی و تعیین کننده خواهد بود.

با نیم نگاهی به سیر توسعه و پیشرفت برخی کشور‌های جهان، همچون ترکیه، بیش از پیش به اهمیت نافذ این صنعت در حصول رونق و توسعه اقتصادی این جوامع پی خواهیم برد.

چندی پیش، صادق نجفی، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهر‌های صنعتی ایران، سرانه صادرات پوشاک در کشور‌های ترکیه، چین و ایران را به ترتیب ۱۴۰ دلار، ۸۰ دلار و ۸۹ سنت عنوان نمود که به‌‌طور روشن رقم ۸۹ سنتی فاصله و شکاف جدی ما در قیاس با کشور‌های اشاره شده را نشان می‌دهد.

در شرایطی که به زعم جلالی قدیری، دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، ۵۰ تا ۶۰ درصد از ظرفیت کارخانجات فعلی صنعت پوشاک ایران خالی است، مواجهه با این سرانه اندک و محدود در صادرات، تعجب آور و غیر منتظره نخواهد بود.

وقتی پوشاک ایرانی با برچسب خارجی به فروش می‌رسد
به کرات به مولفه کیفیت به عنوان یکی از عوامل موثر در جذب جامعه هدف ایرانی به سمت کالا‌های ایرانی و حمایت از تولید داخلی اشاره شده، اما در این میان بعضا با وجود کیفیت مطلوب و قابل قبول تولیدات داخلی، همچنان اقبال به محصولات خارجی بیشتر است.

حمید یگانه، یکی از توزیع کنندگان عمده پوشاک در غرب استان تهران  در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت تجارت وکشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، در این خصوص اظهار کرد: بعضا شاهدیم تولیدات داخلی با برچسب‌های خارجی به بازار عرضه می‌شوند و با وجود کیفیت بالای تولیدات داخلی به دلیل فرهنگ غلط نهادینه شده در میان برخی از طیف‌ها و گروه‌های اجتماعی، تولیدکنندگان ناچارند با اسم و برند خارجی به عرضه تولیدات خویش مبادرت ورزند، زیرا در غیر اینصورت، امکان فروش مطلوب در بازار، از آنها سلب خواهد شد.

مرجع اخبار رسمی

وی افزود: انتظار می‌رود در حوزه فرهنگی، نهادینه سازی فرهنگ حمایت از کالای ایرانی با جدیت هر چه بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

یگانه تصریح کرد: تبلیغات و اطلاع رسانی یکی از الزاماتی است که در تحقق این امر خطیر نقش بسزایی ایفا می‌کند و با به تصویر کشیدن نحوه دوخت و تولید البسه ایرانی و حتی فرآیندی که برای تولید پارچه طی می‌شود، می‌توان به این امر مهم دست یافت و با تکیه بر آن اقتصاد و وضعیت اشتغال در کشور (حداقل در این عرصه را) متحول کرد.

محمدرضا سراج، یکی از تولیدکنندگان عمده پوشاک مردانه در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت تجارت وکشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر موضوع ضرورت نوسازی تجهیزات و ادوات تولید لباس به عنوان پیش نیاز تحول در این صنعت، اظهار کرد: متاسفانه فرسوده بودن تجهیزات تولیدی باعث می‌شود ظرافت لازم در دوخت لباس لحاظ نشود و از دیگر سو ضریب و میزان استفاده از انرژی در این تجهیزات (در مقایسه با ادوات پیشرفته موجود در جهان) فراتر از حد متعارف برآورد می‌شود.

این فعال در عرصه تولید و پوشاک در ادامه بیان کرد: ارائه تسهیلات ویزه برای نوسازی دستگاه‌های تولیدی و تلاش برای جذب و هدایت سرمایه گذاری‌ها از مولفه‌هایی است که در تسهیل تأمین این ضرورت سازنده خواهد بود.

وی افزود: برخی گمان می‌کنند جذب سرمایه گذاری لزوما به سرمایه گذاری‌های خارج خلاصه می‌شود در صورتی که با هدایت صحیح منابع داخلی به این عرصه، می‌توان گام‌های ارزنده‌ای را در این راستا برداشت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۶:۴۳ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

جلوگیری از عرضه کتاب قاچاق در مترو و پارک‌

جلوگیری از عرضه کتاب قاچاق در مترو و پارک‌
اخبار فرهنگی پایشگر- مسئولان شهرداری و مترو موظف شدند برای جلوگیری از عرضه و فروش کتاب قاچاق، همه رویدادها در حوزه کتاب را با همکاری و نظارت اتحادیه ناشران و کتابفروشان انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، بر اساس اعلام اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان استان تهران، در اوایل آذر ماه سال جاری و پیرو اقدامات پیشگیرانه کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، رئیس اتحادیه طی نامه‌ای به محمدجواد حق‌شناس – رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران – از او درخواست کرد با توجه به این‌که مشاهده می‌شود در ایستگاه‌های مترو، پارک‌ها و برخی مکان‌های عمومی مرتبط به شهرداری‌ها کتاب‌های قاچاق عرضه می‌شود و نیز غرفه‌ها و نمایشگاه‌های عرضه کتاب با تخفیف‌های غیرمتعارف به‌صورت موقت و دائمی با مجوز شهرداری‌ها فعالیت می‌کند، ترتیبی اتخاذ کند تا قبل از صدور هرگونه مجوز برپایی چنین نمایشگاه‌های کتابی از سوی شهرداری‌های مناطق ۲۲گانه تهران و مترو، مراتب به این اتحادیه منعکس شود و پس از تأیید این اتحادیه نسبت به صدور مجوز لازم اقدام شود و از برپایی هر گونه نمایشگاه کتاب از سوی شهرداری‌ها و مترو بدون مجوز این اتحادیه جلوگیری شود.

به دنبال این مکاتبه و در تاریخ ۱۵ دی‌ماه، محمدجواد حق‌شناس طی بخشنامه‌ای به مسئولان مختلف شهرداری و مترو این موضوع را منعکس کرده و خواسته است گزارش اقدام و اجرای آن را به دبیرخانه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارسال کنند. متن این بخشنامه به این شرح است:

«نظر به اهمیت ایجاد سازوکار نظارتی بر عرضه کتاب و درخواست اتحادیه ناشران و کتابفروشان مبنی بر همکاری شهرداری تهران برای جلوگیری از عرضه و فروش کتاب‌های قاچاق و بدون مجوز به ویژه در بوستان‌ها، نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های دائمی و موقت در سطح شهر تهران، ضروری است برگزاری کلیه رویدادها در حوزه کتاب شامل جشنواره، نمایشگاه، بازارچه دائمی و موقت در کلیه مناطق ۲۲ گانه، مترو و میادین با همکاری و نظارت اتحادیه ناشران و کتابفروشان شهر تهران انجام گیرد. خواهشمند است گزارش اقدام و اجرای این بخشنامه به دبیرخانه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارسال شود.

گیرندگان این بخشنامه عبارتند از: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، سرپرست شرکت توسعه فضاهای شهرداری تهران، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری و حومه تهران.

مرجع اخبار رسمی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۲:۲۵ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

اعتراف تکان‌دهنده دروازه‌بان سابق تیم‌ملی

اعتراف
تکان‌دهنده دروازه‌بان دیرین تیم‌ملی دروازه‌بان کهن گروه ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: در هنگامی که در نقط ی اوج بودم عده‌ای من‌را تهدید کردند و گفتند در شرای به ما پول ندهی کاری می‌کنیم که فوتبالت تمام شود .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


اعتراف
تکان‌دهنده دروازه‌بان دیرین تیم‌ملی به گزارش افکارنیوز، هادی طباطبایی سنگربان سابق مجموعه ملی کشورمان در خصوص سالهای نه چندان خودداری که برای گروه ملی به میدان می رفت، اظهار داشت: صحبتهای حامد کاویانپور در خصوص زیرمیزی خواهی برای حضور در مجموعه ملی صحیح بود چون اینجانب هم در زمانی که برای تیم ملی بازی می کردم با چنین مشکلی مواجه بودم .

او ابلاغ داشت: همان بازه زمانی با خود من تماس گرفتند و رسما باج خواهی کردند و به اینجانب گفتند ما تو را به اینجا رسانده ایم و در‌صورتی‌که حق ما را ندهی خرابت می کنیم تا این مقام را از دست بدهی .

این پیشکسوت فوتبال کشور‌ایران گفت: تامل نمی کنم پرهیز زودهنگام اینجانب از مجموعه ملی بی‌ارتباط به این صحبت‌ها باشد و اینجانب درحال حاضر بعد از سالها این مسئله را بازگو می کنم .

طباطبایی گفت: این مسئله یک‌سری سال بعد و به نوعی دیگر برای اینجانب تکرار شد . یک عدد دو سال پیش که سرمربی مجموعه داماش بودم در هفته نهایی بازیهای لیگ گونه دوم کشور به اینجانب پیشنهادات رودربایستی آوری دادند که آن را نادیده گرفتم .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۵۲:۳۵ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

۷۹ اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر

دبیر بخش خوشنویسی یازدهمی جشنواره هنرهای تجسمی فجر از تعیین ۷۹ اثر در مرحله آخرین انتخاب آثار این فن خبرداد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

به گزارش خبرگزاری مهر، امیراحمد فلسفی، دبیر حرفه خوشنویسی یاز‌دهمین جشنواره تجسمی فجر، در رابطه تراز نخست داوری اثرها خوشنویسی توضیح داد: ممکن می‌باشد پس از وصال اصل آثار تعداد محدودی از آن‌ها به برهان تضاد با تصویر حذف شوند . ولی در حال حاضر از در بین ۵۵۰ اثر رسیده به دبیرخانه ۷۹ اثر انتخاب گردیده اند . در مرحله بعد از آن که ۲۵ دی ماه انجام می شود اصل این اثرها با تصویرشان هم خوانی داده میشود و تکلیف آخری تعداد آثار بخش خوشنویسی معلوم می گردد . سطح آخر داوری هم که انتخاب اثر گزیده این بخش و اثر لایق تقدیر میباشد .

او ادامه داد: با دقت به این که سال جاری بی‌ینال خوشنویسی داشتیم اما با این حالا استقبال از فستیوال فجر خوب بود و اثرها خوبی به دبیرخانه فستیوال آمد . البته از نظر اینجانب این تمام توانایی خوشنویسی مرزوبوم بسیار بالاست و می‌توان در سال‌های آتی صاحب خانه اثرها اکثر و بهتری بود . زمانی هنرها از نیز تفکیک می شوند هنرمندان رشته‌هایی نظیر خوشنویسی میدانند کارهایشان خوب تر چشم می‌شود و به همین استدلال هدف بیشتری برای شرکت در این روی داد هنری دارند و روی عمل حساس خویش تمرکز می‌کنند . به این ترتیب تفکیک بخش‌های جشنواره مسلما روی حضور خوشنویسان تاثیر مثبت داشته میباشد .

فلسفی گفت: داوری سال جاری نیز خوبتر و منصفانه‌تر بود . زیرا در سال های قبل با وجود رشته‌های متنوع هنری داوری عادلانه‌ای روی هنر خوشنویسی کمبود . هنر خوشنویسی یک تاریخ هزارساله داراست . در صورتیکه قرار باشد با هنرهای امروزی یک جا داوری شود عادلانه نمیباشد .

این هنرمند خوشنویس توضیح داد: با دقت به تجربه و سوابق داوران بخش خوشنویسی، خوشبختانه در داوری اول مشکلی نداشتیم و در ساعت‌های محدودی آثار گوشه ای برای نمایش در نمایشگاه تعیین شدند . در این تراز منتظر هستیم که اصل آثاری که تصویرشان را آنالیز کردیم به دبیرخانه رسد تا بتوانیم در سطح بعد از آن آن ها را نیز ارزیابی کنیم .

یازدهمی فستیوال هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‏می ‏شود . در این ‏جشنواره سید امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی دبیری اجرایی را ‏عهده دار ‏هستند .‏

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۳:۲۸ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

ناپدید شدن «میراژ _۲۰۰۰» ارتش فرانسه از صفحه رادار

رسانه‌های خبری زمان چهارشنبه به ناپدید شدن یک فروند جنگنده «میراژ» ارتش فرانسه از ورقه رادار اشاره کردند .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

به گزارش مشرق، رسانه‌ها از ناپدید شدن یک فروند جنگنده «میراژ -۲۰۰۰ دی» ارتش فرانسه خبر دادند .

به متن وبگاه شبکه خبری «بی . بی . سی» این میراژ حوالی ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه به وقت محلی هنگام پرواز در شرق فرانسه و بر فراز یک منطقه کوهستانی، از برگه رادار محو شد . آنطور که مقام‌های فرانسوی اعلام کردند این هواپیما از پایگاه هوایی «نانسی اوشی» با دو خلبان پرواز کرد .

اکثر
بخوانید:
آخرین
آمار از مجروحان اعتراضات یک ماهه فرانسه مقام‌های فرانسوی همینطور گفته‌اند که این دو خلبان گذشته از این حادثه هیچ تماسی با ساختمان بلند مراقبت برقرار نکردند و تحقیقات در این قضیه ادامه دارد .

این جنگنده در حوزه‌ کوهستانی دربین نواحی «دو» و «جورا» نزدیک مرز شرقی این میهن با سوئیس از صفحه رادار محو شد . برخی ساکنان محلی گفتند که اوایل صبح صدای انفجار ی را شنیدند ولی مقام‌های مسئول این صدا را ناشی از شکستن دیوار صوتی اعلام کردند .

بی . بی . سی در خاتمه این خبر افزود که این جنگنده هنگام پرواز مسلح نبوده هست .

منبع:
فارس

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۸:۱۵ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

دردی که با پوست موز درمان می‌شود

تمامی اشخاص در معاش سر درد را تجربه کرده‌اند، گهگاه سردرد دو طرفه، یک طرفه و یا در تمام سر واقعه میفتد که ممکن می باشد این سردرد‌ها به تدریج شدت پیدا کند یا به طور ناگهانی شروع شود و یا می‌تواند کمتر از یک ساعت تا چند روز به طول انجامد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی
به گزارش زمان شهروند، گاهی اوقات، سردرد‌ها به قدری شدید و غیر قابل تحمل می‌باشند که شخص برای تسکین آن ها از تعدادی گونه داروی آرامبخش استفاده‌ نماید تا از درد خلاصی پیدا کرده و به معاش روزانه خود ادامه دهد .

در این در بین بعضا راهکارهای ارگانیک برای تسکین سردرد وجود دارد که ضررها و عارضه ها داروهای آرامبخش شیمیایی را ندارند .

ما به شما یک رویه ساده، ارزان و طبیعی را معرفی می‌کنیم که به خلاص شدن از شر سردردهای شدید یاری کرده و سرعت اثر بخشی بالایی داراست .

شما در این راه درمانی طبیعی به پوست یک موز و کمی یخ نیاز دارید، چند تکه یخ را در قسمت انتهایی و در درون پوست موز قرار داده و آن را با یک نوار ببنید تا یخ در دربین پوست موز باقی بماند، درحال حاضر پوست موز را بر روی پیشانی خویش قرار داده و به بازه ۲۰ دقیقه در مکان تاریکی استراحت کنید، یک حوله یار خود داشته باشید تا به محض آب شدن یخ از آن به کارگیری نمائید .

این روش فورا سردرد شما را التیام می‌دهد؛ در این راه و روش درمانی سردرد به سرعت آرام می‌‌گیرد و علت حساس آن به برهان وجود پتاسیم بالای پوست موز است، در شرای سردرد شما شدید بود و آن‌گاه از ۲۰ دقیقه هم درد را حس کردید میتوانید این خط مش را تکرار نمایید .

منبع:
باشگاه خبرنگاران برنا

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری وتحلیلی 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۴:۵۵ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

همه چیز درباره ی بی آزارترین موجود غول پیکر دریا، کوسه نهنگ ها!

کوسه

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

نهنگ | Whale shark تا به درحال حاضر تصور کرده اید که اگر دریاها وجود نداشتند، آن وقت جانداران و حیوانات دریایی چه‌طور و چجوری زندگی می کردند؟ منظورم این میباشد که ابدا دنیا سوای دریاها و اقیانوس ها و ماهی ها و جانورهایشان به هیچ وجه چه‌طور بود؟ به حیث من که دنیای به طور کامل ناقصی بود! به هر حالا در همین دنیای زیرآب که فارغ از آن زندگی آدم ها ناقص است، جانورانی وجود دارند که اکوسیستم و بیولوژیک جالبی در نوع خودشان دارند . یک عدد از این جانداران، کوسه نهنگ ها هستند . این کوسه نهنگ ها دارای خط مش ی زندگی و نقشه ی زیستی جالبی میباشند و ما می خوا‌هیم روز جاری در الی گشت این جاندار آبی‌رنگ را موضوع نظارت قرار دهیم و در نهیات خوشحال می شویم اگر شما با ما تا به انتهای این مطلب هم پا باشید .

تمامی
چیز در رابطه ی بی آزارترین موجود غول پیکر دریا، کوسه نهنگ ها! مطالب
مرتبط: ذات
جسور این حیوان ها آفریقایی، شما را شوکه می کنند!
شایسته ترین
تورهای عکاسی حیوان ها در حیات وحش هند
عجیب
ترین حیواناتی که تا به اکنون در هواپیما دیده گردیده اند! کوسه نهنگ ها بر مغایر اسمشان که از دو اَبَر قدرت دریاهای آزاد تشکیل شده، خیلی نیز روحیه ی لطیف و آرامی در شرایط عادی دارند! کوسه ‌نهنگ، اسم دیگرش وال کوسه یا کوسه ی کولی کر (Whale shark) میباشد . ممکن است باورتان نشود ولی این جان داران دریایی در واقع نوع ‌ای از کوسه ها میباشند که از حیوان‌ها کوچک دریایی مثل پلانکتون ها تغذیه می ‌کنند! این ماهی ها به علت دارا بودن جثه ی بزرگشان به کوسه ‌نهنگ آوازه پیدا کرده ‌اند و هیچ کدام از صفات دیگرشان همچون کوسه و یا این که نهنگ نمیباشد . جالب میباشد بدانید که کوسه نهنگ ها یک عدد از ده‌ ها دسته کوسه ‌ای می باشند که به انسان‌ ها به هیچ عنوان هجوم نمی‌ کنند .

کوسه‌ نهنگ ها نام علمی دارا هستند که به آن رینکوندون تیپوس (Rhincodon typus) می گویند . کوسه نهنگ ها از گرانقدر ‌ترین ماهیان عالم میباشند که طول جثه ی آن‌ ها تا ۱۸ متر هم می‌ برسد . دهن این موجودات زنده قادر الجثه به صورت انتهایی می باشد . آن ها دارنده خارهای آبششی مضاعف بلندی می‌باشند و از نظر ذائقه ی غذایی نیز، پلانکتون ‌خوار می‌باشند .

دندان ‌های این ماهی ها کوتاه و کند هستند و به همین حافظه اخلاق و رفتار و خلق و خوی درندگی در آن‌ها وجود ندارد البته درباره ی نهنگ کوسه ها این را بدانید که این جاندار برعکس دیگر موجودات زنده دریایی در قد و قواره ی خودش، فاقد پلاژیکند و پلک سوم می باشند .

کوسه
نهنگ ها کوسه نهنگ ها که به آن ها کرکوسه هم می گویند، فراوان سست، تنبل و آرام هستند و همینطور سرعت شنای زیاد کندی دارا هستند و اجازه می ‌دهد که برخلاف دیگر ماهی ها، کشتی ‌ها کاملاً به آن نزدیک شوند و به همین خاطر به آن کوسه ی ‌کر هم می‌ گویند . از پاراگراف ی دیگر خصوصیت های کوسه نهنگ ها این است که آنها دندان‌ های فراوان ریزی دارند، برای آدم و دیگر موجودات زنده کاملاً بی ‌خطر می باشند و همانطور هم که بالاتر اشاره نمودیم، این موجودات زنده با این جثه ی گران قدر غذای اصلیشان، ماهی‌ های فراوان ریز و پلانکتون‌ ها میباشند و سرعت شنای آن ‌ها نیز مضاعف بسیار آهسته می‌باشد .

زیستگاه اساسی کوسه‌ نهنگ ها در آب ‌های نواحی حاره و زیرحاره است . البته لازم به ذکر می باشد که این گونه کوسه در سواحل اسکاتلند و فیلیپین به وفور وجود دارند و در این نواحی می توان تا این جاندار را به فراوانی روءیت کرد . ولی این بدان مضمون‌ نمی‌باشد که این ماهی در جاهای دیگر جهان زندگی نمی نماید بلکه، کوسه نهنگ ها در آب ‌های خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس‌ هند و اقیانوس اطلس و قسمتی از اقیانوس آرام هم معاش می کنند . این کوسه غذای خود را از روش فیلتر کردن آب به ‌دست می ‌آورد و معمولاً از پلانکتون ‌های جانوری تغذیه می ‌کنند .

کوسه
نهنگ ها! دلیل این که به نهنگ کوسه ها، وال کوسه نیز گفته می ‌شود این می باشد که رژیم غذایی آن‌ ها مثل وال ‌ها میباشد و از پلانکتون ‌ها تغذیه می ‌کنند . این جاندار دریایی را می ‌توان به راحتی از طرح گوناگون روی بدن‌ آن ها تشخیص اعطا کرد که ولی این الگوی خال ‌دار در افراد مختلف با یکدیگر فرق دارااست . تعداد این ماهی ها دوچندان نمی باشد و آن ها در معرض خطر میباشند به همین ادله تحت حفاظت قرار گرفته اند . این حیوانات ذیل حفاظت صندوق جهانی طبیعت هم قرار گرفته اند .

با اهمیت ترین فعالیتی که صندوق جهانی طبیعت در مسئله ی این ماهی ها مخصوصا در خلیج دونسول در فیلیپین انجام دادند، صحیح کردن یک شناسنامه ی چهره یی از کوسه نهنگ ها است . از این طرز برآورد می شود که در هر فصل چه تعداد کوسه نهنگ در این خلیج می باشند . جالب می باشد در رابطه ی این جانداران بدانید که هر کدام از این موجوات نقش و نگار منحصربه‌فرد به شخص خودشان را دارا‌هستند و با یکدیگر فرق می نمایند . این فرق در فی مابین این موجودات زنده همانند فرق اثر انگشت ها در در بین انسان ها هست . هر کدام از این جانداران با نقش و نگار مخصوص به شخص خودش به صورت مشخصی کاملا شناسایی می شود . پوست بدن این جاندار همانند یک اسمان مالامال از ستاره های درخشان می باشد .

به تازگی محققان با نرم افزار تلسکوپ فضایی هابل کارکشته می‌باشند تا موجودات ذیل آب و مخصوصا این جاندار را رصد نمایند . این نهنگ کوسه های گران قدر و به لحاظ دوست داشتنی در آب های کشور‌ایران و همانطور که گفتیم خلیج عجم هم زیست می کنند .

موجود
غول پیکر دریا کوسه ‌نهنگ ها در واقع به تیتر یکی از بزرگ‌ ترین گونه‌ های کوسه در آب‌ های خلیج عجم شناخته می شود . این دسته در معرض خطر انقراض معمولاً نسبت به محفظه دور و اطراف خویش و چه بسا صدای موتور لنج‌ ها بی ‌تفاوت میباشد و به همین استدلال محلی ها به این ماهی کولی کر می ‌گویند . اطلاعات موقعیت رفتاری کوسه ‌ها در خلیج فارس بسیار محدود هست و کمبودهای زیادی درباره ی رفتارشناسی آن ها وجود دارااست .

تا امروز نزدیک به ۳۰ مدل ی گوناگون از کوسه ‌ها در آب‌ های خلیج ‌فارس شناسایی شده که حالت ظاهری آن‌ ها نیز اغلب با یکدیگر فراوان متفاوت میباشد . در آب های خلیج فارس از کوسه ی ۷۰ تا ۸۰ سانتی تا کوسه‌ های بالغ بر اندازه ی ۴ متر معاش می‌ نمایند که کوسه ‌نهنگ یک عدد از شاخص‌ ترین این نوع ها هست . با وجود این که اتحادیه ی جهانی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی iucn، کوسه ‌های نهنگی را در مقام ی در معرض خطر جور ‌بندی کرده می باشد اما هنوز نیز عده‌ ای از زیست‌ شناسان دریایی بر این اعتقاد هستند که وضعیت حفاظتی برای جمعیت‌ های ایزوله گردیده ی این گونه، از پاراگراف در آب های خلیج‌ عجم می ‌تواند حادتر و خطرناک خیس از این هم باشد .

تنها ضابطه حفاظتی کوسه ‌ها در آب‌ های کشور ایران جریمه ی صید غیرمجاز آن ‌ها هست که تا قبل از این رقمی در حدود ۳۰ میلیون تومان اعلام گردیده میباشد . و اما معاش کوسه نهنگ ها در خلیج دونسول فیلیپین به چه شکل می باشد؟ اکثر محلی ها این ماهی را به بزرگی یک اتوبوس و نیز وزن ۳ فیل ولی با مغز یک موش توصیف می نمایند .

کوسه
نهنگ | Whale shark در خلیج دونسول در جنوب لوزون، بهترین مقطع برای ملاقات با این آبزی بی آزار و مضاعف گران قدر که به هیچ وجه با آدم ها کاری هم ندارد، صبح ها است . بسیاری از کوسه نهنگ ها برای زمان طولانی یعنی حدود یکسری ماه در نزدیکی ساحل می مثل . حضور این موجودات در این جزیره، معاش مردمان ناحیه ی خلیج را عوض کرده هست و علت آن نیز این میباشد که یک دهه ی پیش صندوق جهانی طبیعت و مقامات محلی برنامه هایی برای اکوتوریسم نهنگ ماهی های این حیطه بنا کردن کردند .

این تغییرات به نوعی بوده هست که یکی از اهل یک محل این منطقه می گوید که: کوسه نهنگ ها زندگی هم محلی دونسول را تغییر و تحول داده اند و موجب اشتغال زایی برای آن ها شده اند . تاثیر این ماهی ها اکثر بر روی معاش صیادانی میباشد که فقط محل درآمدشان ماهیگیری بوده میباشد . از ۶ سال قبلی تا کنون ۴۰۰ عدد کوسه نهنگ در خلیج دونسول شناسایی شده اند .

البته بیایید تا به این بپردازیم که چه دلیلی سبب شده است که کوسه نهنگ ها به سمت خلیج دونسول بروند و آن جا را برای معاش و هم زیستی گزینش نمایند؟ در حوزه‌ ی لوزون و در کوه مایون، کوه آتشفشانی فعالی وجود داراست .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۶:۰۴ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

آخرین جزییات زلزله در گیلانغرب/ افزایش مصدومان


نهایی
جزئییات ز‌لزله در گیلانغرب/ افزایش مصدومان رییس اورژانس مرز و بوم پایانی حالت ز‌لزله زدگان در گیلانغرب را اعلام کرد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

پرحسین کولیوند در رای زنی با خبرنگار ایلنا، درباره زلزله دوره امروز در گیلانغرب گفت: براساس اعلام موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران زمان امروز یک‌شنبه ۱۶ دی ماه زمین لرزه ای با قدرت ۵ .۹ در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند .

او ادامه داد: زمان وقوع این زمین لرزه به وقت محلی ۱۷:۱۱:۵۹ در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوسته هست .

سرپرست اداره اورژانس سرزمین افزود: تا این لحظه 42 نفر به مرکزها درمانی مراجعه کردند که ۲۹ نفر ترخیص شدند و از ۱۱ نفر یک نفر در اتاق کار به عامل سقوط از ارتفاع هنگام فرار و گریز و ۱۰ نفر ذیل لحاظ می باشد .

کولیوند بیش تر کرد: از تعداد ۴۰ مراجعه ۲۵ نفر ذر درم الزهرا گیلانغرب، ۱۲ نفر در بیمار ستان ابوالفضل قصرشیرین، سه نفر به بیمار ستان های سرپل ذهاب مراجعه کردند .

مدیریت سازمان اورژانس کشور یادآور شد: ۱۰ مجموعه عملیاتی به محل اعزام شدند و اورژانس و درم های استان کرمانشاه در آماده باش هستند و آب، برق و گاز روستاهای بخش ها وصل می باشد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۳:۱۵ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

واکنش شدید هواوی نسبت به گاف جنجالی اخیر ؛ جریمه سنگین برای کارکنان خاطی

اخبارواکنش
شدید هواوی نسبت به گاف جنجالی اخیر ؛ جریمه سنگین برای کارکنان خاطی توسطآرمین
ثنایی سرشتمنتشر شده در ۱۲:۳۰ ۱۵-۱۰-۱۳۹۷

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


کالاسودا- به تازگی یک گاف جنجالی در حساب توییتر هواوی صورت بخشید که منجر شد تا این کمپانی عکس العمل شدیدی نشان دهد و جرایم سنگینی برای کارمندان خود در حیث بگیرد .

هواوی
و گاف جنجالی اخیر آیا شما از قصه توییت پایان کمپانی هواوی در مورد سال جدید میلادی خبر دارید؟ توییتی که در پایان آن شاهد تیتر « ارسال گردیده از گوشی iPhone » بودیم!! این حادثه سهوی یا این که عمدی به طور تاثیر بدی روی مارک هواوی گذارده می باشد . در حالی که گاف های کمپانی های مختلف آن گاه از تعدادی روز به طور بی نقص فراموش می شود و آنان تمام ردهای به جا باقی مانده را از در میان می برند ، به نظر می برسد که این در قضیه گاف اخیر هواوی صدق نمی کند و هنوز که هنوزه حرف از گاف گرانقدر اخیر آن می شود .گاف
جنجالی اخیر
معضلات
اخیر هواوی در آمریکا این مورد به دلیل مشکل ها اخیر ایالات متحده و چین بخش اعظم از پیش پر رنگ گردیده می‌باشد . از مشکل‌ها اخیر چین و آمریکا می توانیم به دستگیر یکی از مدیران هواوی در کانادا ، بایکوت تولیدها و توزیع کننده های تولیدات هواوی از ایالات متحده اشاره کنیم . در مورد گاف اخیر هواوی هم می بایست اشاره کنیم که این شرکت در غایت تصمیم گرفت تا کارمندان خاطی خود را جریمه کند . جریمه درنظر گرفته شده برای این پرسنل حدود 700 دلار بوده می‌باشد . این قضیه را رویتر به چهره قانونی اعلام کرده می باشد .

جریمه
پرسنل خاطی این توییت منتشر گردیده سبب شد تا برند هواوی با معضلات عدیده ای مواجه شود و یک نمره منفی برای این شرکت باشد . اکنون به نظر می برسد که پرسنل خاطی علاوه بر جریمه با کاهش حقوق نیز مواجه گردیده هست و قرار شده تا دستمزد آنها تا 12 ماه فارغ از تغییر‌و تحول باقی بماند و ارتقا نداشته باشد . هواوی اعلام کرده که این جریمه به مراد خدشه دار کردند مارک هواوی بوده است .

روایت
این گاف جنجالی ممکن است جالب ترین نکته شرح هم اکنون داستان بوده هست که به وسیله خبرگزاری رویتر منتشر گردیده هست . ماجرا از این قرار بوده می باشد که این توییت قرار بوده از یک کامپیوتر شخصی منتشر شود و تا هیچ تبلیغی برای هیچ تلفن همراه نباشد اما به عامل مشکل ها وب این توییت به تیتر توییتی از تلفن همراه iPhone منتشر شده است و این پیام شادباش سال تازه لبه های زیادی را برای کمپانی هواوی صورت داده هست .
ولی بایستی به این مورد هم اشاره کنیم که قوانین سخت گیرانه دولت چین هم مزید بر علت گردیده میباشد

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۳:۳۲ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)

واکنش شدید هواوی نسبت به گاف جنجالی اخیر ؛ جریمه سنگین برای کارکنان خاطی

اخبارواکنش
شدید هواوی نسبت به گاف جنجالی اخیر ؛ جریمه سنگین برای کارکنان خاطی توسطآرمین
ثنایی سرشتمنتشر شده در ۱۲:۳۰ ۱۵-۱۰-۱۳۹۷

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


کالاسودا- به تازگی یک گاف جنجالی در حساب توییتر هواوی صورت بخشید که منجر شد تا این کمپانی عکس العمل شدیدی نشان دهد و جرایم سنگینی برای کارمندان خود در حیث بگیرد .

هواوی
و گاف جنجالی اخیر آیا شما از قصه توییت پایان کمپانی هواوی در مورد سال جدید میلادی خبر دارید؟ توییتی که در پایان آن شاهد تیتر « ارسال گردیده از گوشی iPhone » بودیم!! این حادثه سهوی یا این که عمدی به طور تاثیر بدی روی مارک هواوی گذارده می باشد . در حالی که گاف های کمپانی های مختلف آن گاه از تعدادی روز به طور بی نقص فراموش می شود و آنان تمام ردهای به جا باقی مانده را از در میان می برند ، به نظر می برسد که این در قضیه گاف اخیر هواوی صدق نمی کند و هنوز که هنوزه حرف از گاف گرانقدر اخیر آن می شود .گاف
جنجالی اخیر
معضلات
اخیر هواوی در آمریکا این مورد به دلیل مشکل ها اخیر ایالات متحده و چین بخش اعظم از پیش پر رنگ گردیده می‌باشد . از مشکل‌ها اخیر چین و آمریکا می توانیم به دستگیر یکی از مدیران هواوی در کانادا ، بایکوت تولیدها و توزیع کننده های تولیدات هواوی از ایالات متحده اشاره کنیم . در مورد گاف اخیر هواوی هم می بایست اشاره کنیم که این شرکت در غایت تصمیم گرفت تا کارمندان خاطی خود را جریمه کند . جریمه درنظر گرفته شده برای این پرسنل حدود 700 دلار بوده می‌باشد . این قضیه را رویتر به چهره قانونی اعلام کرده می باشد .

جریمه
پرسنل خاطی این توییت منتشر گردیده سبب شد تا برند هواوی با معضلات عدیده ای مواجه شود و یک نمره منفی برای این شرکت باشد . اکنون به نظر می برسد که پرسنل خاطی علاوه بر جریمه با کاهش حقوق نیز مواجه گردیده هست و قرار شده تا دستمزد آنها تا 12 ماه فارغ از تغییر‌و تحول باقی بماند و ارتقا نداشته باشد . هواوی اعلام کرده که این جریمه به مراد خدشه دار کردند مارک هواوی بوده است .

روایت
این گاف جنجالی ممکن است جالب ترین نکته شرح هم اکنون داستان بوده هست که به وسیله خبرگزاری رویتر منتشر گردیده هست . ماجرا از این قرار بوده می باشد که این توییت قرار بوده از یک کامپیوتر شخصی منتشر شود و تا هیچ تبلیغی برای هیچ تلفن همراه نباشد اما به عامل مشکل ها وب این توییت به تیتر توییتی از تلفن همراه iPhone منتشر شده است و این پیام شادباش سال تازه لبه های زیادی را برای کمپانی هواوی صورت داده هست .
ولی بایستی به این مورد هم اشاره کنیم که قوانین سخت گیرانه دولت چین هم مزید بر علت گردیده میباشد

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۲:۵۹ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)