مرجع اخبار رسمی مرجع اخبار رسمی .

مرجع اخبار رسمی

۷۹ اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر

دبیر بخش خوشنویسی یازدهمی جشنواره هنرهای تجسمی فجر از تعیین ۷۹ اثر در مرحله آخرین انتخاب آثار این فن خبرداد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

به گزارش خبرگزاری مهر، امیراحمد فلسفی، دبیر حرفه خوشنویسی یاز‌دهمین جشنواره تجسمی فجر، در رابطه تراز نخست داوری اثرها خوشنویسی توضیح داد: ممکن می‌باشد پس از وصال اصل آثار تعداد محدودی از آن‌ها به برهان تضاد با تصویر حذف شوند . ولی در حال حاضر از در بین ۵۵۰ اثر رسیده به دبیرخانه ۷۹ اثر انتخاب گردیده اند . در مرحله بعد از آن که ۲۵ دی ماه انجام می شود اصل این اثرها با تصویرشان هم خوانی داده میشود و تکلیف آخری تعداد آثار بخش خوشنویسی معلوم می گردد . سطح آخر داوری هم که انتخاب اثر گزیده این بخش و اثر لایق تقدیر میباشد .

او ادامه داد: با دقت به این که سال جاری بی‌ینال خوشنویسی داشتیم اما با این حالا استقبال از فستیوال فجر خوب بود و اثرها خوبی به دبیرخانه فستیوال آمد . البته از نظر اینجانب این تمام توانایی خوشنویسی مرزوبوم بسیار بالاست و می‌توان در سال‌های آتی صاحب خانه اثرها اکثر و بهتری بود . زمانی هنرها از نیز تفکیک می شوند هنرمندان رشته‌هایی نظیر خوشنویسی میدانند کارهایشان خوب تر چشم می‌شود و به همین استدلال هدف بیشتری برای شرکت در این روی داد هنری دارند و روی عمل حساس خویش تمرکز می‌کنند . به این ترتیب تفکیک بخش‌های جشنواره مسلما روی حضور خوشنویسان تاثیر مثبت داشته میباشد .

فلسفی گفت: داوری سال جاری نیز خوبتر و منصفانه‌تر بود . زیرا در سال های قبل با وجود رشته‌های متنوع هنری داوری عادلانه‌ای روی هنر خوشنویسی کمبود . هنر خوشنویسی یک تاریخ هزارساله داراست . در صورتیکه قرار باشد با هنرهای امروزی یک جا داوری شود عادلانه نمیباشد .

این هنرمند خوشنویس توضیح داد: با دقت به تجربه و سوابق داوران بخش خوشنویسی، خوشبختانه در داوری اول مشکلی نداشتیم و در ساعت‌های محدودی آثار گوشه ای برای نمایش در نمایشگاه تعیین شدند . در این تراز منتظر هستیم که اصل آثاری که تصویرشان را آنالیز کردیم به دبیرخانه رسد تا بتوانیم در سطح بعد از آن آن ها را نیز ارزیابی کنیم .

یازدهمی فستیوال هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‏می ‏شود . در این ‏جشنواره سید امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی دبیری اجرایی را ‏عهده دار ‏هستند .‏

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۳:۲۸ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)