مرجع اخبار رسمی مرجع اخبار رسمی .

مرجع اخبار رسمی

چند می گیری توی صف بایستی؟

۱۵۱ میلیارد ریال برای جبران خسارت سیل اختصاص یافت
اخبار اجتماعی پایشگر- سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد: ۱۵۱ میلیارد ریال با تصویب هیات وزیران به استان های اردبیل و چهارمحال و بختیاری به منظور جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل و اجرای پروژه های پیشگیرانه اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، «سیدسلمان سامانی» امروز- دوشنبه- از اختصاص بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال به استان چهارمحال و بختیاری با پیشنهاد وزارت کشور به منظور جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل و اجرای پروژه های پیشگیرانه با تصویب هیات وزیران خبر داد.

مرجع اخبار رسمی

وی اظهار داشت: پیرو تصویب این پیشنهاد وزارت کشور، اعتباری بالغ بر ۱۰۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می گیرد.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: همچنین پیرو این مصوبه دولت، مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک های عامل با معرفی استانداری چهارمحال و بختیاری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و آبگرفتگی پرداخت می‌شود.

سامانی همچنین از تصویب دیگر پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر اختصاص ۳۷ میلیارد ریال به استان اردبیل برای جبران خسارت و بازسازی ساختمان ها و تاسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از وقوع طوفان و فرونشست زمین و سیلاب های فصلی خبر داد.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه هیأت وزیران اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار دستگاه اجرایی قرار می گیرد.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: همچنین پیرو این مصوبه دولت، مبلغ هفت میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک های عامل با معرفی استانداری اردبیل بین آسیب دیدگان ناشی از وقوع طوفان و فرونشست زمین و سیلاب پرداخت می‌شود.

سامانی خاطرنشان کرد: این مصوبه هیأت وزیران جهت اجرا به وزارت کشور، وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی ابلاغ شده است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۲:۵۸ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)